W dniach 22-23.06.2026 w Ośrodku Szybowcowym Politechniki Rzeszowskiej w Bezmiechowej odbyło się seminarium Katedry Inżynierii Lotniczej i Kosmicznej.
Podczas seminarium dyskutowano o problemach bieżących Katedry i wizji jej rozwoju.
W panelu wystąpień naukowych pracownicy Katedry zaprezentowali następujące tematy:
- dr hab. inż. Piotr Strzelczyk, prof. PRz: WISEAL - Wing In Surface Effect Assisted Launch? System Wynoszenia ze Wspomaganiem Efektem Powierzchniowym
- dr inż. Karol Szostek: Zastosowania rachunku prawdopodobieństwa w życiu codziennym oraz w lotnictwie
- dr inż. Robert Jakubowski: Matlab i LiveSkrypt do wykorzystania w praktyce badawczej i dydaktycznej.
- dr inż. Tomasz Gałaczyński: Agenda badawcza dla sektora lotniczego: wyzwania, priorytety.
- dr inż. Kacper Pałkus: Jak sprawić by studenci myśleli jak inżynierowie? Problem-Based Learning w praktyce dydaktycznej
Niektóre z tematów wywołały żywą dyskusję. Szczególne zainteresowanie wzbudziło wystąpienie dr inż. Kacpra Pałkusa, który zaprezentował możliwość innego podejścia do realizacji zajęć dydaktycznych i podzielił się swoimi spostrzeżeniami z wdrożenia tego podejścia w praktyce.
AOS Bezmiechowa to także miejsce z szybowcami, które można było zobaczyć. Niestety, ale warunki pogodowe uniemożliwiły realizację lotów, więc jedynie pozostało podziwianie ich w hangarze.
Wieczorne spotkanie przy grillu było okazją do integracji oraz dalszych dyskusji nad tematami, które zostały zapoczątkowane podczas seminarium.





