Strona: SEMINARIUM KILiK w BEZMIECHOWEJ / Katedra Inżynierii Lotniczej i Kosmicznej

SEMINARIUM KILiK w BEZMIECHOWEJ

2026-06-24
, red.  Robert Jakubowski
Prof Piotr Strzelczyk w czasie prentacji referatu, na ekranie widok wyświetlanego slajdu

W dniach 22-23.06.2026 w Ośrodku Szybowcowym Politechniki Rzeszowskiej w Bezmiechowej odbyło się seminarium Katedry Inżynierii Lotniczej i Kosmicznej. 

Podczas seminarium dyskutowano o problemach bieżących Katedry i wizji jej rozwoju.

W panelu wystąpień naukowych pracownicy Katedry zaprezentowali następujące tematy:

  • dr hab. inż. Piotr Strzelczyk, prof. PRz: WISEAL - Wing In Surface Effect Assisted Launch? System Wynoszenia ze Wspomaganiem Efektem Powierzchniowym
  • dr inż. Karol Szostek: Zastosowania rachunku prawdopodobieństwa w życiu codziennym oraz w lotnictwie
  • dr inż. Robert Jakubowski: Matlab i LiveSkrypt do wykorzystania w praktyce badawczej i dydaktycznej.
  • dr inż. Tomasz Gałaczyński: Agenda badawcza dla sektora lotniczego: wyzwania, priorytety.
  • dr inż. Kacper Pałkus: Jak sprawić by studenci myśleli jak inżynierowie? Problem-Based Learning w praktyce dydaktycznej

Niektóre z tematów wywołały żywą dyskusję. Szczególne zainteresowanie wzbudziło wystąpienie dr inż. Kacpra Pałkusa, który zaprezentował możliwość innego podejścia do realizacji zajęć dydaktycznych i podzielił się swoimi spostrzeżeniami z wdrożenia tego podejścia w praktyce.

AOS Bezmiechowa to także miejsce z szybowcami, które można było zobaczyć. Niestety, ale warunki pogodowe uniemożliwiły realizację lotów, więc jedynie pozostało podziwianie ich w hangarze. 

Wieczorne spotkanie przy grillu było okazją do integracji oraz dalszych dyskusji nad tematami, które zostały zapoczątkowane podczas seminarium.

Powrót do listy aktualności

Nasze serwisy używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Więcej informacji odnośnie plików cookies.