OGÓLNA INFORMACJA O STUDIACH
Absolwenci studiów podyplomowych Analizy Wytrzymałościowe dla Przemysłu Lotniczego otrzymują podstawową i specjalistyczną wiedzę z zakresu analiz wytrzymałościowych typowych dla struktur lotniczych (samoloty i silniki lotnicze). Dotyczy to zagadnień:
- wytrzymałości materiałów (z uwzględnieniem podstaw analiz MES a także różnych typów materiałów – metalowe i kompozytowe)
- konstrukcji struktur lotniczych takich jak silniki lotnicze i samoloty
- zmęczenia materiałów
- drgań i analiz nieliniowych
- podstaw tworzenia skryptów na potrzeby obróbki wyników
- badań konstrukcji lotniczych
Ukończenie studiów pozwala nabyć wiedzę na temat funkcjonowania turbinowych silników lotniczych, ich ograniczeń oraz metod projektowania i badań. Nabyta wiedza i umiejętności pozwalają na lepsze przygotowanie się do pracy w firmach branży silników lotniczych do działów konstrukcyjnych i analitycznych w zakresie realizacji aktualnych działań a także badań i rozwoju (R&D.) Zajęcia realizowane są przez, po części, przez pracowników lokalnego przemysłu, w ramach których ukazują zasady pracy inżyniera analiz wytrzymałościowych dla przemysłu lotniczego.
ORGANIZATOR STUDIÓW
Politechnika Rzeszowska im. I. Łukasiewicza w Rzeszowie
Wydział Budowy Maszyn i Lotnictwa
Katedra Inżynierii Lotniczej i Kosmicznej
ul. Powstańców Warszawy 8
35-959 RZESZÓW
WARUNKI UKOŃCZENIA STUDIÓW
- Aktywny udział w zajęciach
- Pozytywne zaliczenie wszystkich przedmiotów i zdanie wymaganych egzaminów z przedmiotów kończących się egzaminem
- Wniesienie opłaty za studia
DYPLOM UKOŃCZENIA STUDIÓW
Absolwenci otrzymują świadectwo ukończenia studiów podyplomowych "Analizy Wytrzymałościowe dla Przemysłu Lotniczego" wystawione przez Politechnikę Rzeszowską - po realizacji pełnego programu studiów (po II-gim semestrze) i spełnieniu Warunków ukończenia studiów.
ORGANIZACJA STUDIÓW
Studia podyplomowe "Analizy Wytrzymałościowe dla Przemysłu Lotniczego trwają 1 rok (2 semestry). Rozpoczynają się w październiku i są realizowane w trybie stacjonarnym w soboty i niedziele z wg planu studiów ustalonego osobno dla każdego semestru. Zjazdy odbywają się z reguły co drugi tydzień.
UWAGA:
Dojazd, wyżywienie i noclegi nie są zapewniane przez organizatora studiów. Uczestnicy studiów muszą to zorganizować we własnym zakresie.